Metmenys. Ataudai. Šaudyklė – Trys audėjosTai yra stalo takelis – namų tekstilės dalis. Seniau namų buitimi rūpindavosi audėjos. Kai persikrausčiau į nuosavą butą, pajutau, jog mano vidinė audėja maldauja nuausti namų tekstilę.

Stalo takelis išaustas iš mano prosenelės suverptų metmenų ir ataudų, kuriuos sudaro verpalų likučiai, kruopščiai išsaugoti audėjos iš Latvijos, kurios vardas man nebuvo atskleistas. Aš tarnavau kaip šaudyklė, kuri pynė siūlus ir mus tris kartu. Atlikau nebaigtas užduotis, kad mirusios audėjos galėtų ramiai ilsėtis.

Takelyje panaudotas raštas žinomas kaip „Sraigės takas“, „Katės letena“ arba „Klaidžiojantis vijoklis“. Šie rašto pavadinimai žymi tris audėjas: mano prosenelę, audėją iš Latvijos, ir mane. Kaip ir raštų pavadinimai, trys audėjos yra kilusios iš skirtingų geografinių vietovių, laikotarpių bei asmeninių įsitikinimų. Kaip metmenys, ataudai ir šaudyklė bendradarbiauja tarpusavyje, trys audėjos susipina į šį stalo takelį. Takelį sudaro trys dalys: einant iš apačios į viršų, ruda spalva reiškia sraigę, žalia – vijoklį, o katė išreiškiama monochrominėmis spalvomis.
Metmenys. Ataudai. Šaudyklė – Trys audėjos
39 x 140 cm
Audimas lino, vilnos ir medvilnės siūlais
2023 vasara